Psí fitness

Nabídka služeb > Psí masáže

Psí masáže

Máte doma starého či sportovně využívaného pejska, kterému chcete ulevit? Anebo svému zdravému mazlíčkovi chcete dopřát jen trochu luxusu a relaxace?

Pak je tady pro Vás nová služba v podobě psích masáží, za které Vaše chlupaté zvířátko bude velmi vděčné.

Masáž probíhá v trvání 60 minut, při kterých Vašemu pejskovi bude pouštěna relaxační hudba přímo pro pejsky, aby uvolnění bylo maximální. Dále si můžete vybrat ze dvou možností masáže, a to suché masáže a masáže mokré, při kterých využívám přírodních masážních olejů od Karla Hádka.

Proč je masáž užitečná?

Mnozí z nás poznali účinky masáže na vlastním těle, a proto si je velmi dobře dokážeme představit. Fyzická i psychická úleva je velmi přínosná pro náš i psí organismus a při pravidelných masážích dokážeme jistě ocenit její příznivý vliv.

Masáž v prvé řadě uvolňuje zatuhlé svaly, zlepšuje prokrvení a tok lymfy v masírované části těla, posiluje imunitu, odvádí metabolity z těla ven, před zvýšeným výkonem psa rapidně sníží možnost zranění svalů a může částečně pomoci proti atrofii svalů. Na druhou stranu však má masáž i další, možná méně známý účinek, a to pozitivní vliv na psychiku zvířete, které se při pravidelných masážích uklidňuje a posiluje vztahy k člověku. Po několika uvolňujících masážích se i bázlivý či agresivní pes zklidní a prohloubí se emoční pouto člověka se zvířetem.

Kdy psa masírovat a kdy nikoliv?

Masáže provádím u každého pejska bez ohledu na velikost, plemeno, či stáří. Velmi vhodná masáž je u psů vykonávající sport, či zvýšenou zátěž, u psů starších, v rekovalescenci i trpících na bolestivost svalů. I pejsek ve stresu, či bázlivý jistě ocení masáž, ikdyž se to nemusí projevit ihned při první hodině.

Moje služby prozatím nezahrnují přímo rehabilitační péči pro psí pacienty čerstvě po operacích a jiných zákrocích. Masáž neslouží jako náhrada za veterinární dozor.

Jako u mnohých aktivit, i zde máme několik kontraindikací, kdy není doporučena a mnou prováděna masáž. Mezi tyto kontraindikace patří horečka u psa (nad 39,5 °C), akutní zánět, nádory a cysty, akutní nervové problémy, otevřené či natržené rány, pohmožděniny a kožní onemocnění, které může být přenosné na další zvířata.

Pokud jsi nejste jisty, zda Váš pejsek je zdravotně způsobilý k masáži, raději mne kontaktujte, či se zeptejte svého veterinárního lékaře.

Reportáž pro Jihočeskou televizi- Psí masáže a strečink

Další díl v pořadu Čtyři tlapky na Jihočeské televizi opět s mojí maličkostí =)

Tentokrát jsme si povídali na téma Psích masáží a strečinku. Bohužel je pořad velmi krátký na dostatečné vysvětlení a představení moje práce, ale jsem velmi vděčná, že mohu majitelům pejsků alespoň letmo představit svou práci =)

Začátek reportáže od 14té minuty. Hezké pokoukáníčko ;)

Reportáž pro Jihočeskou televizi