Psí fitness

Nabídka služeb > Dornova metoda

Dornova metoda = prevence a řešení pohybových problémů


Dornova metoda je jemná a velmi účinná manuální terapie, která za pomoci okolních svalů navrací kosti a klouby do fyziologické polohy.

Laicky řečeno se Dornova metoda (na rozdíl od chiropraxe) provádí vždy za aktivní účasti pacienta, a to přirozeným a volným pohybem. Tímto způsobem obcházíme svalovou ochranu, a tak jemným tlakem můžeme navrátit obratel, kost či kloub do správné polohy.  Zvířecími pacienty bývá tato metoda velmi dobře přijímána, nejsou ve stresu a spolupracují s terapeutem. Dornova metoda je velmi bezpečná a téměř nikdy nemůže zvířeti ublížit, pokud se neprovádí při níže uvedených kontraindikacích.

Jsem prvním Doporučeným terapeutem Dornovy metody pro zvířata pro Jižní Čechy. V současné době jsem také jediný Doporučený terapeut specializující se přímo na psy a jiná malá zvířata. Pro využití Dornovy metody pro koně kontaktujte mou kolegyni Kateřinu Kumble- specialistku na koně.


Více informacích o Dornově metodě a kontakty na Doporučené terapeuty z celé ČR naleznete na:

www.dornovametoda-zvirata.cz

Kontraindikace

Stavy, které vylučují použití terapie Dornovou metodou!

– zlomeniny, patologické změny na kostech
– vysoká teplota (nad 39 st. C)
– otevřené rány, porušená kůže, vředy, pooperační stavy
– poruchy CNS
– akutní zánětlivé stavy (revmatické akutní stavy, orgány a jiné)
– březost
– srůsty obratlů
– rakovina
– akutní úrazy bez veterinárního vyšetření

Veškeré závažnější stavy zvířete a možné kontraindikace s Dornovou metodou jsou řešeny podrobně s veterinárním lékařem a je přihlíženo na celkový stav zvířete, či ohrožení jeho života.

Pokud si nevíte rady, zda je vhodné Vaše zvíře ošetřit, či ne, nebojte se mne kontaktovat a zeptat se!

Reportáž pro Jihočeskou televizi- Dornova metoda pro zvířata

V roce 2016 jsem byla pozvána ihned několikrát do pořadu Čtyři tlapky, které se vysílají na Jihočeské televizi, abych divákům přiblížila nejen svou práci veterinárního fyzioterapeuta, ale především metody, které aplikuji. Samozřejmě první reportáž byla o Dornově metodě pro zvířata, která je efektivní a mám s ní výborné výsledky =) 

Začátek povídání od 16té minuty. Hezké pokoukáníčko ;)

Reportáž pro Jihočeskou televizi