Psí fitness

Recenze a hodnocení

Jezevčík Dar

Jezevčík Dar prodělal ve svých 16ti letech mozkovou příhodu, po které zůstal zcela nepohyblivý, bez zájmu o okolí a bez možnosti se sám vyprázdnit. S ohledem na jeho stav i věk byla jeho prognóza velmi nepříznivá a Dornova metoda byla poslední možností před eutanázií. Dar ovšem ukázal, že se nevzdá a téměř druhý den vstal. Od té doby byl jeho pokrok čím dál větší a on se vrátil do normální života =) Úžas můj i majitelky byl obrovský, a tak se rády tímto videem podělíme o ten zázrak jménem Dar. =)

Jezevčík Dar

Štěňátko kříženec

 Zázrak? NE! 
Kouzlo Dornovy metody? ANO!!! =)

4 týdenní fenečka křížence, která bez zjištěných důvodů najednou měla hlavičku "zalomenou" doprava. Díky této vadě nedokázala nejen chodit rovně, ale neustále přepadávala na pravou stranu, měla problémy s přijímáním potravy a s koordinací celého těla. Majitelka proto navštívila ihned dva veterinární lékaře, kteří doporučili okamžité utracení, s tím, že stav pejska je nezvratný. Majitelka ovšem nehodila flintu do žita a přijela za mnou s prosbou o pokus pejska zachránit právě Dornovou metodou...ale k věci ;) Fotečky vlevo ukazují stav štěňátka před první terapii, fotečky vpravo zaznamenávají stav pejska již po 2. ošetření, kdy se fence nejen vrátila hlavička do fyziologické polohy, ale také získala zpět plnou koordinaci svého tělíčka a spokojeně se odebrala do nové rodiny bez zjevných vad a problémů.

I tento případ dokazuje to, že Dornova metoda je velice účinná a rychlá pomoc a není omezená věkem, naopak práce s mladým organismem je nejen plně bezpečná, ale dokáže opravdu zázraky =)

Novofundlanďanka Sanny

Novofundlanďanka Sanny a její kulhající packa... aneb další příklad, jak rychle a efektivně dornovka dokáže pracovat... Řešíme příčinu, né následky! =)

Recenze majitelky:
"I my se přidáváme k řadě spokojených klientů - Kristýnka má zázračné ruce! 
Posledních 6 týdnů nám fenka (novofundlanďanka) kulhala... na chvíli to přestalo, ale pak se to opět zhoršilo. Hned na začátku nám na vet řekla, že jsou to natažené kolenní vazy, že má být 6 týdnů v naprostém klidu a máme dávat tabletky s MSM. Trošku se to zlepšilo, ale asi jen na 4 týdny, pak se to začalo zhoršovat. Těžce se jí vstávalo, chodila jen po zahradě, byla smutná. Jeli jsme opět k vet, rtg kyčlí i kolene v pořádku. Potom přestala pít, aby nemusela čůrat, nechtěla chodit ven...
Ale pak se vše změnilo:o) Takový malý zázrak:o) Byli jsme u Kristýnky na dornovce a fenka odcházela jen lehce šetřící si nohu, veselá a chtěla řádit a honit se s naším druhým pesanem. Snad to popíšu správně, ale měla posunutou pánev a ještě ji lehce pootočenou, kyčel ne úplně zapadlou - asi z rtg, a pak hodně ztuhlý krk. Kristýnka říkala, jakoby ji někdo přes něj vzal... A je to možné, protože 5 let žila u prvních majitelů a neměla se moc dobře:o(
Ještě jednou moc děkujeme a mrzí nás, že jsem u vás nebyli už dřív... Určitě k vám pojedem na kontrolu a u druhého pesana opět na preventivku. Těšíme se :o) "

Stafordice Mia

Sportovkyně Miuška...velmi aktivní a sportovně založená fenečka, která delší dobu řešila problém s packou... A jak to vše dopadlo? =) To si můžete přečíst v recenzi majtelky. ;)

Recenze majitelky:

"S Miuškou jsme byly nucené absolvovat několik RTG vyšetření, jelikož velice často dostávala "křeče" do levé přední packy. Ať už během nějaké aktivity, tak i normální procházky. Vždy byl ale výsledek bez nálezu a příčina neznámá.
Několik známých mi doporučilo právě Kristýnu s tím, že má výborné výsledky. Stačila opravdu jedna návštěva, aby se přišlo na to, že byl celou dobu problém "pouze" v jednou z prstíků, který byl zaražený natolik, že byl už nehybný. Po absolvování DM problémy okamžitě vymizely, a fena mohla opět neomezeně sportovat. Vzhledem k tomu, že mám opravdu aktivní, lehce bláznivé plemeno a aktivit děláme hned několik, ke Kristýně potřebujeme poměrně často. Nám to ale vůbec nevadí, a to i přesto, že jezdíme z Prahy. Naprosto si totiž chválím jak celkový přístup, tak i komunikaci a porozumění s psími klienty. Už se těšíme na další návštěvu!" =)

Jezevčík Jimmy

Jezevčík Jimmy...zářný příklad toho, jak může pád způsobit propad obratle, který zaviní akutníbolestivost a ochrnutí psa na zadní končetiny. Naštěstí má Jimmy velmi svědomitou majitelku, která se díky recenzím mých klientů obrátila na mě. Příznávám se, že mi je až sobecky líto, že jsme Jimouška nenatočili před a po terapii, neboť zlepšení a rozdíl byl velmi, ale velmi viditelný a okamžitý a Jimmy ihned po terapii odcházel vesele po svých. =)

Recenze majitelky:

Jimmy - 6ti letý velmi aktivní pes,využívaný v lovecké praxi. Při jednom "lesním výletu" pravděpodobně spadl,nebo se potloukl,ráno ještě vypadal celkem v normálu,ovšem odpoledne se už nepostavil. Po vyšetření jsem se ihned obrátila na slečnu Kristýnku, o jejíchž šikovných rukách jsem již slyšela a která kvůli nám zrušila vlastní program, abychom mohli přijet hned.Po 1,5 hodině práce se pes zvedl a bez jakýchkoli problémů vesele pobíhal a loudil pamlsky. Protože Kristýnka našla hned několik souběžných problémů ( vysunuté kyčle,zatuhlá ramena a mírně vpadlý obratel) následoval týdenní "klidový" režim a po týdnu ještě kontrola.Od té doby je pes veselý, v pořádku a může se znovu aktivně zúčastňovat lovu,který tolik miluje. Cca za půl roku ovšem půjdeme určitě na preventivní prohlídku.

Maliňačka Hupi

Krásná zástupkyně plemene Malinois s páníčkem a jejich zkušenosti s ošetřením Dornovou metodou. =) 

Jsem velmi ráda, že mezi "obranáři a sportovkáři" je DM již velmi oblíbená a mnozí tuto terapii pravidelně svým psím parťákům dopřávají. Odráží se to nejen na zdraví psa, ale i na sportovních výsledcích.

Recenze majitele:
" S DM, tím nemyslím Depeche Mode, jsem se poprvé seznámil při návštěvě kamarádky Markéty Kulihové. A po druhé na lvt Svojanov, kde jsi mi psi napravovala Ty . Pokaždé byla na psech vidět výrazná změna k lepšímu. Uvolněný a lehčí pohyb a po čase i vyšší radost z pohybu nejen při tréninku. Hupi měla po úraze, kdy spadla z posedu a zlomila si ocas, sníženou hybnost ocasu. Po tom co jsi Hupi dala do pořádku se jí potíže s ocasem neobjevili a hybnost zůstala stejná jako před úrazem, díky tomu má celkově lepší a plynulejší pohyb. A tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat. Díky!! Za sebe, tedy za své psi mohu jen doporučit."

Jezevčík Ríša

Ríša je klasický případ dlouhého jezevčíka trpícího na bolesti zad, které byly nějakou dobou řešeny jen analgetiky v podobě injekcí. Samozřejmě tato léčba neřešila příčinu bolesti a tak se jeho skvělá majitelka obrátila na mě s prosbou o pomoc. Po první terapii, kdy byl Ríša srovnám a usazen došlo k viditelnému zlepšení a každou terapií se dále zlepšoval. Jsem ráda, že mnozí majitelé si již dávají dohromady spojitosti a hledají příčiny bolestí u svých psů, a tak máme možnost pejskovi pomoci od bolesti a vrátit ho do "dětských" let. =)

Recenze majitele:

"Slečnu Kristýnu mohu jedině doporučit ! 
Náš Ríšánek dlouho trpěl bolestmi zad, tak jsme se vydali k veterináři, aby nám řekl čím je bolest způsobena. Jen se na Richarda podíval a konstatoval, že ho bolí záda a píchl mu injekci. Sice pomohla, ale jen asi na dva týdny a záda začala bolet nanovo =(
Náhodou jsem narazila na tuto stránku, neváhala jsem a napsala jsem, co Ríšu trápí a rovnou mi slečna Kristýna navrhla ať přijedeme.
Při každé návštěvě byl Richard vzteklý až nás skoro pokousal, ale slečna Kristýna byla velmi trpělivá a vždy jsme to nějak zvládli.
Dalšími návštěvami se Richard lepšil a lepšil.
Poslechli jsme rady slečny Kristýny a nemůžeme si vynachválit, jak je dnes Richard vitální, skoro jako kdyby se vrátil do štěněčích let .

Kdyby se nedej bohu bolest opět vrátila, tak neváhám a opět se obrátím na DM. =)

Vše doporučuji a děkuji za pomoc =) "

Betynka

Betynka je krásná psí dáma staršího věku, která je ovšem stále fit a plná energie. K tomuto jejímu super stavu ve stáří jí pomohla Dornova metoda, a tak pevně věřím, že si Betynka bude naplno užívat ještě spoustu let. =)

Recenze majitelky:
"Naše Betynka je už dáma v letech (12), začaly ji trápit zadní nožky, konkrétně levá, kterou neustále šetřila, podlamovala se jí a ztrácela v ní sílu a cit. Diagnostikovali jí zánět v koleni, ale stav se nelepšil a nelepšil. Všimla jsem si, že stáčí při chůzi bok doleva... I mně, jako laikovi, se to nezdálo a věřila jsem, že problém je jinde, třeba skřípnutý nerv.... Pátrala jsem na internetu po nějaké "psí" rehabilitaci nebo Dornově metodě... Jaké bylo moje překvapení, když jsem našla webovky psích masáží. Pak jsem tady na facebooku pročetla pár recenzí a bylo jasno. Zkrátím to. Betynka už po první dornovce chodí rovně, je mnohem veselejší a vitálnější. Nožku sice ještě šetří, ale v jejím věku jsou artritické změny v kloubech normální. Teď jsme po druhé dornovce a vypadá to ještě lépe. Budeme masírovat a cvičit, aby se koleno s artrózou dostalo do kondice a z naší dámy byla opět slečna =) Moc děkujeme za velmi vstřícný a milý přístup slečny Kristýny, je vidět, že pejsky má opravdu ráda (a všimnete si toho i podle psích věšáčků, co má v ordinaci =) ) Můžu jen doporučit!!!"

Knírač Griffin

Další sportovec, který využil mou péči v podobě terapie Dornovou metodou. =)
Knírač Griffin měl diagnózu vyhřezlé ploténky, měl bolestivý pohyb a často si ulevoval chůzí v mimochodu. Po několika návštěvách Griffin začal pomalu trénovat agility a vrací se krásně do svého normálního psího života. =)

Recenze majitelky:
"Musím se připojit se svojí zkušeností s Kristýnkou. Vše co je tu napsáno je pravda a také ji děkuji za krásný přístup a pomoc mému hafanovi. Pokaždé když jedeme ze psích lázní od ní, je Griffin jako vyměněný a je vidět, že si to moc užil."

Bígl Messík

 Opět velmi vášnivý sportovec, který absolvoval preventivní ošetření Dornovou metodou, díky zodpovědným majitelům. A tak mu teď nic nebrání oddávat se flyballu s pocitem, že je o něho dobře postaráno.

Recenze majitelky:
"Moc děkuji Kristýnce za skvělý přístup ke psům, profesionálně vedenou terapii a vlídnost. V létě našemu štěněti dokázala dát do pořádku špatně nesený ocásek a dnes bez problémů perfektně srovnala i naše dva kluky sportovce a doporučila preventivní opatření. Kristýnu všem vřele doporučuji, měl by se u ní ukázat min. každý psí sportovec =) "

Recenze majitele:
"Děkuju za prohlídku bíglů před delším závodem... Jsem rád, že jsou až na pár drobných věcí v pořádku..."

Welsh Corgi Wynnie

Další psí slečnou, která byla ošetřena Dornovou metodou je krásná Wynnie =)
Wynnie měla problémy s kulháním po zátěži a celkově její pohyb nebyl přímo optimální. Po první terapii DM měla neskutečné zlepšení, celkově velmi ožila, dle slov majitelky se vrátila do dob puberty, kdy byla akční a neposeděla =)  Momentálně má za sebou fenka dvě ošetření a já jsem hrozně ráda, žese opět ukázalo, že psychický stav zvířete úzce souvisí se stavem fyzickým. 

Recenze majitelky:
"Vřele doporučuji! Moje fenka občas po velké námaze kulhala. Po terapii Dornovou metodou u Kristýny ožila a vypadá to, že problémy jsou pryč, už proběhl i zátěžový test a vše ok. Je teď ještě víc aktivní a happy. Kristýna to s pejskama opravdu umí a s páníčkama také. Vždy všechno vysvětlí a obě se u ní cítíme dobře. Díky moc, Kristýno!'

Kříženečka Madla

Kříženec Majdulka- skvělá fenečka, která zřejmě vinou špatně zvoleného postroje začala mít problémy se svým tělíčkem. Mimo jiné Majdulka a panička Světlana Kosobudová jsou úžasné sportovkyně v dogtrekingu a canicrossu =)

Recenze majitelky:
"Madla poslední tři měsíce přestávala pracovat, začala být smutná, v noci se budila a vykousávala packy. Kristýna nám diagnostikovala posunuté třiobratle od používání špatného postroje a posunutou pánev, jak si odlehčovala. Před začátkem i v průběhu terapie mi vše trpělivě vysvětlovala a velice se mi líbil přístup k pejskovi. Madla určitě nejvíc ocenila připravené ňamičky. Ještě nemáme léčbu u konce, ale už po první aplikaci Dornovy metody se její stav neskutečně zlepšil, v noci klidně spí a je veselá a radostná. Tímto moc děkuji za pomoc. Všem doporučuji, i kdyby jen preventivně, Kristýnu navštívit. Ne všechno se musí řešit operací."

Japan Chin Pája

Dalším psím klientem je Japan Chin- Pája, kterého nynější majitelé adoptovali. Pejsek cca 22 hodin denně proležel a prospal, měl nechuť k pohybu a byl velmi bázlivý. Dlouho jsem neviděla psa v takovém psychickém stavu. První osahávání psa kvůli provedení Dornovy metody vyvolalo u pejska počůrání, velmi se bál dotyku, ale po chvíli hlazení a utěšování se pejsek uklidnil a nechal se prohlédnout. Po první prohlídce jsem zjistila několik velkých posunů a propadů, provedla jsem tedy Dornovu metodu, včetně baňkování. Cca po 2 hodinách po terapii bylo již vidět zlepšení a po druhé terapii DM jsme tu měli úplně vyměněného pejska, viz. recenze majitelky =) : 

"Po provedení Dornovy metody Bc. Kristýnou Zachovou 13.8.2014 i pomocí baněk se našemu dvouletému miláčkovi Japanu - Pájovi značně ulevilo. Dříve byl malátný, polehával, byl bez elánu do života a rychlý pohyb byl pro něj velkou neznámou.
Po provedené terapii i pomocí baněk značně ožil, už ví i co je to běh a naučil se radostí i vyskakovat do výšky. Celá terapie na něm zaznamenala velký obrat k lepšímu a určitě se dle možností k takovéto terapii opět vrátíme.
Děkuji Hanka z Frymburka"

Flat Bongo

Bongo s paničkou... =) Sportovně založená dvojka, která běhá canicross.

Recenze majitelky:
"Kristýnka je úžasný člověk, má skvělý přístup ke psům i k páníčkům! Vše mi před Dornovou metodou vysvětlila, zodpověděla mé otázky a ještě jsme u toho vyvenčily hafany. Takže za mě palec nahoru!"

Brakýř Dasty

Další klient úžasný klient - alpský jezevčíkovitý brakýř Dastík =)

Recenze majitelky: 
"Chtěla bych touto cestou moc poděkovat slečně Kristýně za včerejší skvěle odvedenou práci Dornovy metody =) O Dornově metodě jsem četla různé články, čekala jsem od ní úspěch, ale po osobní zkušenosti s mým psem vše předčilo má očekávání. Výsledky byly viditelné hned po příjezdu domů, nemohla jsem přestat žasnout. Všem doporučujeme!!! Děkujeme =) "

Bauceronka Etí

Dnešní velice milá klientka- bauceronka Etí a její zatejpované karpy =)

Recenze majitelky:
" Moc bych chtěla poděkovat Kristýně za péči o moji pejskovou =) Dornova terapie i baňky ji velice pomohly, již od první návštěvy byly vidět změny v pohybu sice je to mladá fenka, ale již delší dobu se potýkáme menšími či většími problémy při pohybu, dle RTG byl nález pouze DKK 2/0, jinak celá kostra negativní.... při terapii jsme objevily problémy, které by málokdo čekal, Etule je o 100% lepší a já vím, že se ke Kristýně budeme určitě dále vrace v průběhu roku k rovnání kostiček a k masážím DM velice doporučuji, už jsem byla smířená s tím, že budu mít psa šmatlu.... na fotce odpočíváme po dnešní terapii =) "

Brabantíci Nicolas a Toníček

I u preventivního ošetření zdravého pejska jsou k nalezení různé posuny a disbalance, to je jeden z mnoha důvodů, proč prevence není vůbec zbytečná =)

Recenze majitelky:
"Dneska jsme nechali klukům spravit kosti, klouby, vazy a šlachy pomocí Dornovy metody. 

Netušila jsem, že i psi maximálně se střední zátěží můžou mít potíže. Jsem nadšená, jak můžou věci fungovat, když je dělají ti správní lidé. 
Kluci jsou znavení, nicméně spokojení a já mám dobrý pocit, že všechno v jejich těle je tam, kde má být... 
Děkuji Kristýně za profesionální a citlivý přístup, určitě se z nás stanou pravidelní návštěvníci."